-

پايش شهري در آموزش سوانح(دریافت مطلب)

سومین جلسه شورای راهبردی تفاهم نامه سه جانبه میان پژوهشکده سوانح طبیعی و کرسی یونسکو در مدیریت بلایای طبیعی، کمیسیون ملی یونسکو و شهرداری همدان (دریافت خبر)
------------------------ 
گزارش نشست علمي تخصصي

" فناوري هاي نوين در مقاوم سازي لرزه اي سازه ها"

برای دریافت عکس های دستجمعی نشست فناوري هاي نوين کلیک نمائید

نشست علمي تخصصي با عنوان " فناوي هاي نوين در مقاوم سازي لرزه اي سازه ها" در تاريخ 10 ارديبهشت 1397 توسط گروه پژوهشي مقاوم سازي و بازسازي پژوهشكده سوانح طبيعي با همكاري كارگروه تخصصي مقاوم سازي كرسي يونسكو در مديريت بلاياي طبيعي و سازمان مشاور فني و مهندسي شهرداري تهران در سالن كنفرانس مركز مديريت بحران شهرداري منطقه 6 تهران، برگزار شد.
 

 
در اين نشست جناب آقاي مهندس جزايري، رئيس پژوهشكده و كرسي يونسكو در مديريت بلاياي طبيعي، پس از بيان خيرمقدم به ماموريت هاي پژوهشكده سوانح طبيعي در كرسي يونسكو و طرح هاي كاهش خطرپذيري زلزله در سطح كشور پرداختند.

  در ادامه جناب آقاي مهندس جعفري، مدير گروه مقاوم سازي و بازسازي سازه ها، اهداف برگزاري اين نشست را ارائه نمودند. ايشان اعلام كردند روش هاي طراحي و فناوري هاي اجراي ساختمان هاي مقاوم در برابر زلزله در سال هاي اخير پيشرفت چشمگيري داشته است، از جمله اين روش ها استفاده از ميراگرهاي انرژي و جداسازي لرزه اي مي باشد كه با توجه به تجربيات موجود در دنيا، سازه هايي كه اين فناوري ها در آنها استفاده شده است، در بسياري از موارد عملكرد مناسبي در زلزله نشان داده اند. در كشور ما نيز با توجه به توسعه روز افزون و روند رو به رشد ساخت و ساز و وضعيت لرزه خيزي كشور، به كارگيري اين فناوري ها در ساختمانهاي با اهميت بالا بويژه بيمارستانها و بخش هايي از شريان هاي حياتي مانند پل هاي مهم و نيروگاه ها مورد توجه قرار گرفته است. ايشان در ادامه اعلام نمودند با توجه به اينكه مدارك و معيارهاي فني طراحي و اجرايي در اين رابطه در كشور محدود است، اين نشست برخي نكات مهم اين سيستم ها را براي علاقه مندان به اين موضوع روشن مي سازد.

  در اين نشست جناب آقاي مهندس رحمتي، مدير گروه مقاوم سازي پل و ابنيه فني سازمان مشاور فني و مهندسي شهرداري تهران، ضمن تشكر از برگزاري اين نشست توسط پژوهشكده به همكاري هاي مشترك اين سازمان و پژوهشكده در طرح ها و مطالعات ارزيابي آسيب پذيري و بهسازي لرزه اي پل ها و ابنيه فني شهر تهران پرداختند و نكاتي را از تجربيات و دستاوردهاي استفاده از اين المانها در پروژه هاي شهري اين سازمان، ارائه نمودند. 

  سپس آقاي دكتر زهرايي به بررسي انواع ميراگرهاي انرژي و جداسازهاي لرزه اي و طريقه كاركرد آنها را بيان نمودند. ايشان به نحوه توزيع انرژي زلزله در يك سازه و نحوه استهلاك انرژي و ارتقاي عملكرد سازه ها با بهره گيري از اين نوع فناوري هاي پرداختند. در ادامه نشست جناب آقاي دكتر ضيائي فر سخنراني خود را با موضوع روشهاي نوين طراحي لرزه اي با استفاده از ميراگرها و جداسازهاي لرزه اي انجام داداند. ايشان معيارهاي فني مورد استفاده در طراحي سازه هايي كه از اين المان ها استفاده مي شود را بيان كردند. همچنين ملاحظات و نكات مهم اجرايي در فرايند انتخاب جداسازها، طراحي، اجرا و نگهداري آنها توسط ايشان بيان شد.

 
 
 
طرح سلسله كارگاه هاي  علمي- آموزشي درس آموخته هاي زلزله ازگله كرمانشاه و اجراي طرح جامع مدیریت بلایای طبیعی استان كرمانشاه در جلسه ستاد بازسازي مناطق زلزله زده  استان كرمانشاه(دریافت خبر)

  گزارش جلسه امضاء تفاهم نامه همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی فی­­مابین

 پژوهشکده سوانح طبیعی و سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان 

جلسه امضاء تفاهم­نامه همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی میان پژوهشکده سوانح طبیعی و سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان در روزیکشنبه مورخه 02/02/1397 در محل سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان واقع در پردیس دانشگاه گیلان در رشت برگزار گردید. در این جلسه جناب آقای مهندس سید عباس جزایری ضمن معرفی پتانسیل­های پژوهشکده ابراز امیدورای نمودند که با امضای این تفاهم نامه امکان اجرای برنامه­های آموزشی و پژوهشی مورد نیاز استان با استفاده از توان علمی هر دو مجموعه فراهم گردد. همچنین جناب آقای دکتر فریبرز جمال­زادفلاح رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان با اشاره به ظرفیت­های استان و امکانات جهاد دانشگاهی به لزوم اجرایی نمودن مفاد تفاهم نامه اشاره نمودن. در این جلسه مقرر گردید تا یک برنامه کاری توسط نمایندگان هردو مجموعه تهیه و براساس آن اقدامات اجرایی انجام پذیرد. 

تازه ها

انعقاد تفاهم‌نامه همكاري علمي، پژوهشي و آموزشي ميان پژوهشکده سوانح طبیعی و قطب علمي تحليل فضايي و مخاطرات طبيعي دانشگاه خوارزمي

به گزارش روابط عمومي، پژوهشکده سوانح طبیعی و قطب علمي تحليل فضايي و مخاطرات طبيعي دانشگاه خوارزمي در تاريخ 25/03/95 تفاهم‌نامه‌اي با هدف بهره‌گیری از امکانات علمی، تخصصی، تجهیزاتی و ارتقاء مطالعات و طرح‌های پژوهشی و آموزشی به منظور در حوزه پدیده تغییر اقلیم و سوانح و پيامدهاي ناشی از آن منعقد نمودند.  

بر اين اساس و با توجه به جهانی بودن پدیده تغییر اقلیم و آسیب‌های ناشی از آن، لزوم توجه جدی به این موضوع چه در سطح ملی و چه در سطح منطقه‌ای و جهانی ضروری است. اتفاقاتی که طی سال‌های اخیر در اقلیم و منابع آب کشور رخ داده و آثار آن با گرم شدن هوا، کاهش نزولات، خشکسالی‌های متناوب و رواناب رودخانه‌ها کاملا محسوس است، نشان می‌دهند که کاهش منابع آب کشور و تغییر اقلیم باید به عنوان یک اصل پذیرفته شود. نتایج تحقیقیات و مطالعات ملی و بین‌المللی نیز چشم انداز نگران کننده‌ای را برای آینده کشور پیش‌بینی کرده‌اند

براساس این تفاهم نامه قطب علمي تحليل فضايي و مخاطرات طبيعي دانشگاه خوارزمي با پژوهشکده سوانح طبیعی برای  طراحی، برنامه‌ریزی و اجرای دوره‌های آموزشی مرتبط و نیز در طرح های پژوهشی، مطالعاتی، آموزشی در حوزه های فنی، مهندسی و مدیریتی با یکدیگر همکاری مشترک خواهند داشت . همچنین برگزاری و پشتیبانی همایش‌ها، سمینارها، گردهمایی‌ها، کارگاه‌های آموزشی و دوره‌های علمی تخصصی با استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و اسناد و مدارک علمی و کتابخانه‌ای ، آموزش کارشناس و نیروی انسانی برای اجرای مدیریت بلایای طبیعی ، همکاری در زمینه کرسی های یونسکو از طریق مبادله اساتید ، انتشار کتب، مجلات و مقالات علمی حاصل از نتایج طرح‌های مشترک در زمینه‌های اقليم و پديده‌هاي حوزه فراگير آن و همچنين شبکه سازی و تبادل اطلاعات ،  اجرای پروژه های پایلوت و کوچک ، بالا بردن اطلاعات علمی و عملی دانشجویان مرتبط در بازدیدهای میدانی از آزمایشگاه‌ها و مراکز آموزشی و استفاده از تجهیزات و آزمایشگاه‌های مورد نیاز در مراکز آموزشی، تبادل تجارب و استفاده از توان اساتید و کارشناسان، منابع و اطلاعات علمی، تجهیزات و امکانات از دیگر موضوعات مورد تفاهم میان طرفین بوده است.

 

دانلود مقاله اقتصاد مقاومتی و مدیریت سیلاب

دانلود گزارش برگزاري اولين كنفرانس ملی مديريت مخاطرات در معادن و فضاهاي زيرزميني

گزارش مقدماتي: سیل استان ايلام و  شهرستان كوهدشت

 

استان لرستان(ادامه مطلب)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزارش مراسم رونمایی ازکتاب ترجمه سند جهانی چارچوب سندای برای کاهش خطر پذیری سوانح در سومین کنفرانس ملی مدیریت بحران
در سومین کنفرانس ملی مدیریت بحران که در روزهای24 و 25 آبان‌ماه جاری در برج میلاد تهران برگزار شد از کتاب ترجمه سندجهانی چارچوب سندای برای کاهش خطرپذیری سوانح با حضور معاون اول رئیس¬جمهور جناب آقای دکتر جهانگیری و وزیر کشور جناب آقای دکتر رحمانی فضلی رونمایی شد. این کتاب با تلاش بخش آموزش¬های کوتاه مدت پژوهشکده سوانح طبیعی و با همکاری سازمان مدیریت بحران کشور تهیه و تدوین گردیده؛و امید است با بهره‌گیری از دانش، تجربیات و اسناد جهانی گام¬هایی موثر در ارتقای سطح دانش آمادگی و مقابله با سوانح و بلایای کشور برداشته شود.


جملات قصار
قومي به جد و جهد گرفتند زلف يار قوم دگر حواله به تقدير ميكنند. حافظ
نظر سنجي
نظر خود را درباره خدمات سايت بفرمائيد ؟


لينك هاي مفيد

 

اوقات شرعي
آمار سايت
بازدید این صفحه 60002
بازدید کننده امروز 0
بازدید کننده دیروز 10
کل بازدید های سایت 69286

طراحی سایت پافکو