اخبار جديد

وقوع حریق در جنگلها و مراتع کشور پس از بهار پر باران (دریافت گزارش)
 
کاهش دما و بحران سرمازدگی بهاره(اردیبهشت 1398) (دریافت گزارش

گزارش سیلاب 28اسفندماه 1397 در استان گلستان(دریافت گزارش)

گزارش سیلاب 9 بهمن ماه 1397 در استان لرستان (دریافت گزارش)
گزارش زمین لرزه 21 بهمن ماه 1397بندرلافت در استان هرمزگان (دریافت گزارش)

گزارش اولیه زمین لرزه 16 دی ماه 1397 گیلانغرب در استان کرمانشاه

(دریافت گزارش)

پايش شهري در آموزش سوانح(دریافت مطلب)

سومین جلسه شورای راهبردی تفاهم نامه سه جانبه میان پژوهشکده سوانح طبیعی و کرسی یونسکو در مدیریت بلایای طبیعی، کمیسیون ملی یونسکو و شهرداری همدان (دریافت خبر)
------------------------ 

 

تازه ها

راهنماي تكميل فرم نظرسنجي استاندارد آموزشی مدرسان

بسمه تعالی

مراسم بزرگداشت مقام زن با حضور ریاست محترم پژوهشکده و معاونت محترم مالی و اداری و حضور همکاران زن در سالروز میلاد با سعادت بانوی دو عالم  حضرت فاطمه الزهرا(س) برگزار شد.
 
بسمه تعالی 

گزارش نشست علمي تخصصي« پانزدهمين سالگرد زلزله بم» 

به مناسبت پانزدهمين سالگرد زلزله بم نشست علمي تخصصي با همكاري گروه­هاي پژوهشي و برخي از اعضاء هيات علمي و پژوهشگران اين پژوهشكده در مورخه 11/10/1397 و در محل پژوهشكده سوانح طبيعي برگزار گرديد. در اين نشست نزديك به 50 نفر شركت كننده از ارگان­ها، سازمان­ها و دانشگاه­ها مختلف كشور حضور داشتند؛ ازجمله سازمان نظام مهندسي ساختمان، سازمان بسيج مهندسين، دانشگاه شهيد بهشتي، هلال احمر، تيم­هاي دوام مديريت بحران شهرداري تهران، سازمان نظام كارداني ساختمان استان تهران و بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي كه از مباحث تخصصي مطروحه استفاده نمودند. همچنين در اين نشست موضوعات علمي توسط سخنرانان به شرح زير ارائه گرديد: 

  • ارزيابي تاثير تغيير اقليم بر جريان روان آب ناشي از ذوب برف
  • زنان و تاب آوري شهري
  • مكان يابي پس از سوانح و معايب و مزايا
  • هوشمند سازي شهري با تاكيد بر كاهش اثرات ناشي از سوانح طبيعي
  • ارائه شاخص­هاي تاب آوري راه­ها
  • مدیریت خطر پذيري لرزه­اي در سازه­ها و شريانهاي حياتي

 انعقاد تفاهم‌نامه همكاري علمي، پژوهشي و آموزشي ميان پژوهشکده سوانح طبیعی و قطب علمي تحليل فضايي و مخاطرات طبيعي دانشگاه خوارزمي

به گزارش روابط عمومي، پژوهشکده سوانح طبیعی و قطب علمي تحليل فضايي و مخاطرات طبيعي دانشگاه خوارزمي در تاريخ 25/03/95 تفاهم‌نامه‌اي با هدف بهره‌گیری از امکانات علمی، تخصصی، تجهیزاتی و ارتقاء مطالعات و طرح‌های پژوهشی و آموزشی به منظور در حوزه پدیده تغییر اقلیم و سوانح و پيامدهاي ناشی از آن منعقد نمودند.  

بر اين اساس و با توجه به جهانی بودن پدیده تغییر اقلیم و آسیب‌های ناشی از آن، لزوم توجه جدی به این موضوع چه در سطح ملی و چه در سطح منطقه‌ای و جهانی ضروری است. اتفاقاتی که طی سال‌های اخیر در اقلیم و منابع آب کشور رخ داده و آثار آن با گرم شدن هوا، کاهش نزولات، خشکسالی‌های متناوب و رواناب رودخانه‌ها کاملا محسوس است، نشان می‌دهند که کاهش منابع آب کشور و تغییر اقلیم باید به عنوان یک اصل پذیرفته شود. نتایج تحقیقیات و مطالعات ملی و بین‌المللی نیز چشم انداز نگران کننده‌ای را برای آینده کشور پیش‌بینی کرده‌اند

براساس این تفاهم نامه قطب علمي تحليل فضايي و مخاطرات طبيعي دانشگاه خوارزمي با پژوهشکده سوانح طبیعی برای  طراحی، برنامه‌ریزی و اجرای دوره‌های آموزشی مرتبط و نیز در طرح های پژوهشی، مطالعاتی، آموزشی در حوزه های فنی، مهندسی و مدیریتی با یکدیگر همکاری مشترک خواهند داشت . همچنین برگزاری و پشتیبانی همایش‌ها، سمینارها، گردهمایی‌ها، کارگاه‌های آموزشی و دوره‌های علمی تخصصی با استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و اسناد و مدارک علمی و کتابخانه‌ای ، آموزش کارشناس و نیروی انسانی برای اجرای مدیریت بلایای طبیعی ، همکاری در زمینه کرسی های یونسکو از طریق مبادله اساتید ، انتشار کتب، مجلات و مقالات علمی حاصل از نتایج طرح‌های مشترک در زمینه‌های اقليم و پديده‌هاي حوزه فراگير آن و همچنين شبکه سازی و تبادل اطلاعات ،  اجرای پروژه های پایلوت و کوچک ، بالا بردن اطلاعات علمی و عملی دانشجویان مرتبط در بازدیدهای میدانی از آزمایشگاه‌ها و مراکز آموزشی و استفاده از تجهیزات و آزمایشگاه‌های مورد نیاز در مراکز آموزشی، تبادل تجارب و استفاده از توان اساتید و کارشناسان، منابع و اطلاعات علمی، تجهیزات و امکانات از دیگر موضوعات مورد تفاهم میان طرفین بوده است.

 دانلود مقاله اقتصاد مقاومتی و مدیریت سیلاب

دانلود گزارش برگزاري اولين كنفرانس ملی مديريت مخاطرات در معادن و فضاهاي زيرزميني

گزارش مقدماتي: سیل استان ايلام و  شهرستان كوهدشت 

استان لرستان(ادامه مطلب)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

جملات قصار
دشوارترين قدم همان قدم اول است. مثل بلژيكي
نظر سنجي
نظر خود را درباره خدمات سايت بفرمائيد ؟


لينك هاي مفيد

 

اوقات شرعي
آمار سايت
بازدید این صفحه 60135
بازدید کننده امروز 0
بازدید کننده دیروز 4
کل بازدید های سایت 69567

طراحی سایت پافکو